Regulamin zakupów

 Regulamin zakupów sklepu Czasownia.pl obowiązujący od dnia 01.03.2017 r.

 

1. Sklep internetowy czasownia.pl prowadzi sprzedaż detaliczną za pośrednictwem sieci Internet oraz w siedzibie w Warszawie, al. Jana Pawła II 46/48A paw. 17. 

Sklep prowadzony jest przez firmę Czasownia.pl Krystyna Dutkiewicz, z siedzibą przy al. Jana Pawła II 46/48A paw. 17, 00-148 Warszawa, wpisaną do ewidencji działalności gospodarczej przez Urząd m.st. Warszawy, Biuro Działalności Gospodarczej i Zezwoleń pod numerem 24016, NIP: 5270101015; REGON: 002022307
       
2. Wszystkie produkty oferowane w sklepie są nowe, wolne od wad fizycznych i prawnych, oraz zostały legalnie wprowadzone na rynek polski.

3. Wszystkie ceny podane na stronach internetowych są cenami brutto (zawierają podatek VAT). Wiążąca dla stron transakcji jest cena widniejąca przy produkcie w momencie złożenia zamówienia przez Klienta.  

4. Na wszystkie towary sprzedawane w naszym sklepie wystawiamy paragon lub fakturę VAT. 
       
5. Zamówiony towar dostarczamy za pomocą firmy kurierskiej lub za pośrednictwem Poczty Polskiej. Możliwy jest też odbiór osobisty w siedzibie sklepu w Warszawie. Kupujący ponosi koszty dostawy określone w cenniku dostaw:

Koszty przesyłek ważne od dnia 01.04.2019

Kurierem UPS:

 • Stała opłata 19 PLN - przy wpłacie na konto
 • Przesyłka za pobraniem: 23 PLN

Zakupy powyżej 300 PLN- przesyłka gratis 

Pocztą Polską

1. Listem poleconym ekonomicznym. Maksymalna wartość zamówienia wysłanego listem poleconym to 200 PLN, a maksymalna waga wysłanego towaru to 1kg. Koszt zależny jest odwagi i gabarytu:

 • Gabaryt S i M do 1 kg - wysyłka 6,50 PLN
 • Gabaryt L (gdy wysokość przedmiotu przekracza 2cm) - wysyłka 15,60 PLN

2. Listem poleconym priorytetowym. Maksymalna wartość zamówienia wysłanego listem poleconym to 200 PLN, a maksymalna waga wysłanego towaru to 1kg. Koszt zależny jest od wagi i gabarytu:

 • Gabaryt S i M do 1 kg - wysyłka 9 PLN
 • Gabaryt L (gdy wysokość przedmiotu przekracza 2cm) - wysyłka 18,50 PLN

3. Paczka pocztowa - Pocztex Kurier 48

 • Stała opłata - 12,50 PLN
 • Zakupy powyżej 300 PLN - przesyłka gratis. 

4. Paczka za pobraniem: Pocztex Kurier 48

 • Stała opłata - 14,50 PLN

5. Kurier InPost

 • Stała opłata - 13,50 PLN
 • Za pobraniem - 16,50 PLN

6. Paczkomaty InPost

 • Stała opłata - 11,00 PLN
 • Za pobraniem - 13,00 PLN

5. Przesyłka zagraniczna - List polecony, priorytet - tylko kraje Europy

 • Stała opłata - 24,00 PLN

Wysyłki są realizowane od poniedziałku do piątku.

6. Klient jest zobowiązany do zapłaty ceny za zamówiony towar wraz z kosztami wysyłki w terminie 14 dni od dnia zawarcia umowy. W przypadku braku wpłaty w tym terminie, zamówienie zostanie anulowane.

Dodatkowe koszty związane z poszczególnymi formami płatności i dostawy określone są w cenniku dostawy oraz w koszyku podczas składania zamówienia.

7. W przypadku, gdy sklep nie może zrealizować zamówienia, bądź realizacja opóźni się z różnych przyczyn, sklep zobowiązuje się do bezzwłocznego poinformowania klienta o zaistniałej sytuacji. Sklep może zaproponować rozwiązanie alternatywne na warunkach zamówienia lub bardziej atrakcyjnych dla klienta. W wyjątkowych przypadkach zamówienie może zostać anulowane, o czym wcześniej informujemy.

Czas wysyłki pokazany na stronie danego produktu: jest to maksymalny czas, który jest potrzebny do realizacji i wysyłki zamówienia. Przy płatności przelewem trzeba doliczyć czas potrzebny bankowi by zaksięgować wpłatę, zwykle nie trwa to dłużej niż 24 godziny.

Czas realizacji zamówień pasków szytych na specjalne zamówienie, produktów nietypowych czy też markowych (Diesel, Fossil, CK, Tissot, Certina, etc.) jest ustalany indywidualnie i może się zdarzyć, że przekroczy 30 dni.

Przesyłki są dostarczane Pocztą Polską zazwyczaj w ciągu 2-5 dni roboczych. Firma kurierska dostarcza paczki w ciągu 1-2 dni roboczych od momentu wysłania. O fakcie wysłania przesyłki klient jest informowany mailowo lub sms-em.

 8. W przypadku niektórych produktów, dostępnych w sklepie Czasownia.pl, Czasownia.pl zastrzega sobie prawo do ograniczenia sposobu płatności poprzez nieudostępnianie niektórych opcji płatności i dostawy. 

9. Produkty oferowane w sklepie Czasownia.pl mogą posiadać gwarancję producenta, importera lub sprzedawcy. Czas obowiązywania gwarancji każdego produktu widnieje w jego opisie. Szczegółowe warunki realizacji gwarancji są określone w druku gwarancyjnym wystawionym przez gwaranta. Druk ten jest udostępniony w opisie produktu pod nagłówkiem "Pliki do pobrania". Część produktów posiada gwarancje realizowane bezpośrednio przez autoryzowane punkty serwisowe producentów. Dokładne adresy punktów serwisowych są podane na kartach gwarancyjnych oraz na stronach internetowych producentów. W razie pytań o sposób realizacji gwarancji, prosimy o kontakt mailowy pod adresem sklep@czasownia.pl. Gwarancja na sprzedany produkt nie wyłącza, nie ogranicza, ani nie zawiesza uprawnień konsumenta wynikających z rękojmi za wady produktu.

 10. Reklamacje z tytułu rękojmi można składać w formie elektronicznej pod adresem sklep@czasownia.pl lub w formie pisemnej na adres sklepu podany w pkt. 1 regulaminu.

 11. Kupujący ma prawo żądać obniżenia ceny lub odstąpienia od umowy, chyba że sprzedawca niezwłocznie i bez nadmiernych niedogodności dla Klienta wymieni produkt wadliwy na wolny od wad albo usunie wadę. Ograniczenie to nie ma zastosowania, jeśli produkt był już wymieniony lub naprawiony przez sprzedającego, albo sprzedający nie wymienił produktu na wolny od wad, ani tej wady nie usunął.

 12. Sklep Czasownia.pl rozpatruje reklamację z tytułu rękojmi w terminie 14 dni od daty otrzymania jej w prawidłowej postaci. Jeśli w ciągu 14 dni sklep nie ustosunkuje się do żądań Klienta, oznacza to, że żądanie uznaje się za uzasadnione. W każdym z powyższych przypadków, gdy realizacja żądań Klienta wiąże się z dostawą nowego lub naprawionego produktu, koszty dostawy ponosi Czasownia.pl.

 13. Zgodnie z ustawą "O prawach konsumenta" z dnia 30 maja 2014 r. konsument ma prawo w terminie 14 dni, od otrzymania produktu, odstąpić od umowy bez podania przyczyny i bez ponoszenia kosztów, z wyjątkiem kosztów określonych w art. 33, art. 34 ust. 2 i art. 35 tejże ustawy. Zgodnie z przepisami nie podlegają zwrotowi produkty i świadczenia, od nabycia których nie można odstąpić. (np. Paski szyte na specjalne zamówienie - o właściwościach określonych przez konsumenta w złożonym zamówieniu)

 W razie rezygnacji klient proszony jest o wypełnienie oświadczenia odstąpienia od umowy i przesłanie go na adres mailowy sklep@czasownia.pl lub adres pocztowy sklepu. Koszt odesłania produktu ponosi kupujący.

Wzór oświadczenia (w formacie *.PDF)

 Zwracany towar należy przesłać na adres:

 Czasownia.pl, 
al. Jana Pawła II 46/48a, paw. 17
00-148 Warszawa

 W terminie do 14 dni od dnia otrzymania oświadczenia, sklep Czasownia.pl dokonuje zwrotu płatności wraz z kosztami dostarczenia towaru, chyba że konsument wybrał inny niż najtańszy zwykły sposób dostarczenia oferowany przez sklep Czasownia.pl. W takiej sytuacji sklep Czasownia.pl nie jest zobowiązany do zwrotu konsumentowi poniesionych przez niego dodatkowych kosztów i zwracany jest koszt najtańszej dostępnej przesyłki dla danego produktu.

Sklep Czasownia.pl może wstrzymać się ze zwrotem płatności otrzymanych od konsumenta do chwili otrzymania rzeczy z powrotem lub dostarczenia przez konsumenta dowodu odesłania tej rzeczy.

 14. Informacje znajdujące się na stronach internetowych sklepu nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego. Klient składając zamówienie za pomocą mechanizmów dostępnych na internetowych stronach sklepu, składa ofertę kupna określonego towaru na warunkach podanych w opisie produktu.  

15. Regulamin określa zasady zakupów w sklepie. Złożenie zamówienia jest równoznaczne ze zgodą na wszystkie postanowienia i informacje zawarte w regulaminie. Czasownia.pl zastrzega sobie prawo do zmiany regulaminu, po wcześniejszym poinformowaniu klientów o rodzaju i terminie zmiany. 

16. Wszystkie materiały zawarte na stronie są własnością firmy i nie mogą być kopiowane i wykorzystywane bez zgody właściciela.

Oryginalne zdjęcia i logo produktów Timex są własnością Timex Group Polska, sp. z o.o.

Oryginalne zdjęcia i logo produktów Adriatica są własnością firmy Alkor sp. z o.o.

Oryginalne zdjęcia i logo produktów Swatch, Tissot, Certina, Longines, CK są własnością firmy Swatch Group Polska sp. z o.o.

17. Ochrona danych osobowych. 

Administratorem danych osobowych jest Czasownia.pl. Dane osobowe umieszczone w bazie danych sklepu są przetwarzane wyłącznie dla jego potrzeb, nie są i nie będą też udostępniane innym podmiotom, z wyjątkiem danych udostępnianych jednorazowo i doraźnie przewoźnikom w celu dostarczenia zamówionej przesyłki lub operatorom płatności w celu obsługi płatności dla konkretnego zamówienia. Dane te są gromadzone z należytą starannością i odpowiednio chronione przed dostępem do nich przez osoby do tego nieupoważnione, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 1997r. nr 133 poz. 883). 

Na czas zamówienia dane są chronione protokołem HTTPS, za pomocą certyfikatu SSL.

 

 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl